"לא הופכים למומחים בשילוח בינ"ל ביום אחד, ראיון אישי עם שי חיות – מומחה לשילוח בינ"ל

כבר למעלה מ- 20 שנה ששי חיות, בעלים ומנכ"ל של חברת שילוח בינ"ל חי, נושם שילוח. בראיון עמו הדגיש שי למה שילוח הוא לא מדע מדויק ומדוע כל כך חשוב שיהיו לצדך אנשי מקצוע.

ש. אז מה חשוב יותר, מחיר או שירות? מהחוויה שלך, מה גורם ללקוח של תחום השילוח לבחור בנותן שירות, העובדה שהוא מקצוען או היכולת שלו לחסוך כסף?

ת. מוצרי צריכה רבים נמצאים תחת פיקוח מחירים או נקבעים על פי היצע וביקוש כאשר למרכיב השירות משקל מועט. שירותים רבים, ובהם שילוח בינ"ל, מורכבים ממכלול אלמנטים במסע הלקוח, החל מהשלב בו הלקוח מחפש מידע ומוצא מענה מקצועי ומדויק (באתר האינטרנט למשל) דרך קבלת השירות וכלה בשלבים שאחריו. מהניסיון שלי, גם אם מדובר בניסיון שני או שלישי, בסופו של דבר לקוח מבין שבתחום מורכב כמו שילוח – הבנוי מכל כך הרבה פרמטרים – עדיף שיהיה לצידו מי שקודם כל מבטיח ויכול לספק בפועל שירות. המחיר האטקטיבי חשוב אבל הוא רק בונוס.

ש. אז אפשר לספק ללקוח 'גם וגם' – גם מחיר מצוין וגם שירות מקצועי ומנצח?

ת. מי שמצוי בתחום השילוח הבינלאומי וודאי יודע שזה יכול להיות כאב ראש אחד גדול. יבואנים ויצואנים נתקלים חדשות לבקרים ברמות שונות של שירות וברמות שונות של מחירים, ולא בכדי השוק מבלבל גם את הוותיקים שבהם.

חברות שילוח ועמילות מכס צריכות להכיר את תחום היבוא והיצוא מלפני ומלפנים. הן צריכות לספק תשובות גם לשאלות המורכבות ביותר, להבין את העבודה על בוריה ולספק פתרון רחב ומגוון ונקודתי ומדויק- גם יחד. בכל יום אנחנו צוברים ידע, משכללים את שיטות העבודה, משפרים את לוחות הזמנים ומכירים תתי תחומים והתמחויות נוספים. כמי שעוסק בתחום כבר למעלה משני עשורים אני יודע שהמידע נצבר נדבך על נדבך. הוא קשור בהיכרות עם בעלי מקצוע נוספים, שותפים, מומחים, אנשי מפתח בנמלים ובתעשייה וכמובן ידיעת החוק והתקנות בישראל ובמדינות רבות איתן יש לה סחר חוץ. את הידע שצברתי, את היתרונות מהם נהנים לקוחותיי אני מעביר הלאה באמצעות מאמרים, טיפים, שיחות עם לקוחות או לקוחות פוטנציאליים. חשוב לי לחסוך לאנשים זמן וכסף ולייעל עבורם את התהליך.

ש. אילו שירותים נוספים נותנות חברות שילוח?

ת. תלוי באיזו חברה מדובר. חברות מקצועיות וותיקות מקפידות לספק מעטפת מלווה ותומכת הכוללת גם שירותי הפחתת עלויות יבוא ויצוא, ייעוץ לוגיסטי ושירותים לוגיסטיים, מידע על הסכמי גידור מול חברות ספנות, אחסנה בנמל ועוד ועוד. כמי שרואה את עצמו לא רק כחוליה מקשרת בין היבואנים והיצואנים לרשויות חשוב לי גם ללוות, לייעץ, לחסוך, לחבר בין גורמים מסחריים ולספק פיתוח עסקי הנוגע לשילוח (הרי כל אדם שמצליח לחסוך, לאתר מקורות יבוא אטרקטיביים יותר, ולמתג את עצמו כמקצוען בתחומו מפתח את העסק ומרוויח יותר, נכון?).

מה עושה אתכם מומחים?

כבר שנים שאנו מלווים בהצלחה מאות עסקים וחברות שונות בישראל, הן בתחום היצוא והן בתחום היבוא. שיטת העבודה המתקדמת שפיתחנו בחברה משלבת בעבודת השילוח ועמילות המכס גם ליווי והדרכה צמודים, המשפרים את הביצועים ומעלים את רווחיות העסק.

במסגרת הפעילות שלי פגשתי לא מעט בעלי ובעלות עסקים המנהלים בהצלחה עסק פעיל, עם צוות מעולה (או לפעמים רק את עצמם)  – אבל הם עדיין לא רואים את התוצאות או הרווחים אליהם שאפו כשיצאו לדרך או שהגדירו כיעדים השנתיים. אנחנו בטוחים שכאשר עסק מתבסס על יבוא או על יצוא העצות והליווי צריכים להינתן על ידי מומחים בתחומים אלו בדיוק. אנחנו מתחייבים למקצועית ואפקטיבית אשר מניעים קדימה את העסק ומאפשרים לו להגיע לפריצת דרך משמעותית ולהשגת תוצאות מוכחות!

ש. כמה מילים אישיות לסיום?

ת. אז באמת נעים להכיר, שמי שי חיות ואני מנכ״ל סי או בי (COB), משלחים בינלאומיים ועמילות מכס. אם הריאיון עניין אתכם והגעתם עד לכאן אתם וודאי בעלי ראש פתוח וסקרנות עסקית בריאה.

אני מזמין אתכם להיפגש. דלתי פתוחה והפגישה בינינו עשויה לזמן שינויים לטובה במערך היבוא או היצוא שלכם, חיסכון כספי ותוצאות מפתיעות. בכל מקרה, חובת ההוכחה עלי, אז בוודאי שווה לבדוק!

השאירו פרטים ונשמח לקבוע גם אצלכם בעסק.

אני מתחייב להגיע, אתם אינכם מתחייבים לדבר.

* המלצות תשלחנה בהמשך לבקשתכם

כאן בשבילך,

שי חיות

מנכ"ל סי או בי (COB)

פוסטים נוספים

קטגוריות

פוסטים נבחרים

כל המאמרים נטענו
לא ניתן לטעון עוד מאמרים

גם אתם
נושמים וחולמים יבוא / יצוא?

הירשמו לעדכונים שלנו והפכו
את היבוא והיצוא שלכם ליעילים ומשתלמים הרבה יותר.

סגירת תפריט
דילוג לתוכן